Jamaika'da Uyuşturucu Savaşları - Jamaika'nın Esrar Baronu

Jamaika'nın başkenti Kingston'da güvenlik güçlerinin bir uyuşturucu çetesine yönelik operasyon düzenlemesinin ardından çıkan çatışmalarda çoğu sivil en az 60 kişi öldü, 211 kişi de tutuklandı.

''Dudus'' lakaplı uyuşturucu patronu Christopher Coke ve adamlarının yakalanması için başlatılan operasyonda, çetelerin üslendiği Tivoli Gardens semtinde sokaklara barikatlar kuruldu ve şiddetli çatışmalar çıktı.
Operasyonun başladığı pazartesi günü ve dün, gün boyunca çatışmalar devam ederken yetkililer, uyuşturucu kaçakçısı Coke'un hala yakalanamadığını belirtti.
Kingston'daki çeteler geçen perşembe günü Coke hakkında yakalama müzekkeresi çıkarılması üzerine karakol ve polislere saldırdı. Hükümet bunun üzerine kentte sıkıyönetim ilan etti.
Çatışmalarda güvenlik güçlerinin sadece bir kayıp verdiği, yedi polisin de yaralandığı belirtildi.
Güvenlik güçleri ve çeteler arasındaki çatışmaların dün gece de sürmesi nedeniyle can kaybının artmasından endişe ediliyor. Kaynak: Sabah.com.tr

DUYURULAR

DUYURU - Ailesi Sırbistan veya Kosova"dan göç etmiş olanlar: bu ülkede kalan ve devletin el koyduğu taşınmazlara ilişikin tazminat ödemesi yapılacaktır. Duyurunun devamini okumak icin TIKLAYIN